Radim Hueber

Radim Hueber, původem z Ismaningu u Mnichova, syn majitelů mezinárodního rodinného nakladatelství Hueber Verlag, se rozhodl, že nebude ve svém životě nasledovat cestu svých rodičů, a tak se po absolvování bakalářského studia na Macromedia University for Media and Communication v Mnichově rozhodl pro pokračování na Fakultě žurnalistiky Missourské univerzity – nejstarší škole žurnalistiky v USA. Už během studií projevoval zájem o politiku a vzhledem k jeho německému původu a perfektní němčině a francouzštině není divu, že inklinoval zejména k mezinárodním vztahům. V současnosti píše pro deník The Daily Whistleblower a příležitostně také publikuje na svém blogu The German Gourmet.

Michal Rapco

Vystudoval žurnalistiku na prestižní Kolumbijské univerzitě. Po škole hned nastoupil do redakce The Washington Post, kde se věnoval především politickému zpravodajství. Po několika letech na tomto důležitém postu byl vyslán do Los Angeles Journal, kde jako šéfredaktor působí dodnes. Mezi jeho oblíbené aktivity patří především golf a lyžování. Věnuje se také sbírání nejlepších světových bílých vín, především z Evropy.

Barbora Semecká

Absolventka Kolumbijské univerzity se následujících pár let živila jako novinářka na volné noze. Její články s environmentální tematikou se objevovaly všude napříč Spojenými státy, mimo jiné i v National Geographic. Půl roku žila v jižní Africe, kde studovala tamní poměry a dopady zásahů mnohých korporací i států na životní prostředí a místní hospodářství.

Hanka Nguyen Uyen Giang

Po úspěšném ukončení bakalářského studia mezinárodních vztahů na Cambridge University se Hanka Nguyen rozhodla věnovat žurnalistice a také poznat i jinou Cambridge, tedy tu v Massachusetts, kde se její almou mater stal Harvard. Svou kariéru novinářky započala díky doporučení rodinného přítele Fareeda Zakarii v redakci The Washington Post. Její uznávané komentáře a analýzy týkající se především Obamovy zahraniční politiky ji vynesly až na post redaktorky prestižních The Frozen Times.

Jana Soulková

Vystudovala Harvardovu univerzitu. Při studiích dostala nabídku stáže v deníku Los Angeles Journal. Po dvou letech stáží dostala pevnou pozici v deníku a od té doby zastává pozici redaktorky v oblasti finančního zákonodárství. Svůj volný čas nejraději tráví s přáteli nebo četbou zajímavé knihy.

Lada Tobolová

Po studiích na Harvardu začala pracovat jako redaktorka pro deník The Wall Street Post . Po několika letech už nemohla vydržet genderovou diskriminaci a sexuální obtěžování, a proto přešla do konkurenčních novin Los Angeles Journal, kde nyní působí již desátým rokem.

Michaela Tobolová

Michaela vystudovala náboženská studia na univerzitě Cornell. Své dvě vášně – pro křesťanství a pro psaní – se jí podařilo skloubit již dvacetiletým působením v Los Angeles Journal. Jako své poslání Michaela bere dohled nad dodržováním křesťanských hodnot ve Sněmovně a nekompromisní konfrontaci poslanců, kteří zhřešili.

Anna Hlédiková

Pro The Frozen Times pracuji už několik let. Je to zároveň má první práce na pozici redaktora ekonomické rubriky a jsem z ní nadšená, v budoucnosti bych chtěla získat místo v The Economist. Kromě toho ráda cestuji – čím neobvyklejší místo, tím lépe.

Adéla Válková

Vize světa, kde jsou lidská práva nejen pojmem, ale i skutečností. Právě ta žene Adélu Válkovou kupředu v její novinářské kariéře. Po úspěšném působení ve Slugline přijala nabídku The Daily Whistleblower na pozici experta na ochranu lidských práv, díky které pečlivě pozoruje výroky i konání členů Kongresu. Její podrobné znalosti a široká síť kontaktů jí umožňují přinášet americkým občanům detailní informace i neotřelé komentáře.

Šarlota Šudrychová

Vystudovala právo na Harvard University, poté nějaký čas sbírala praxi v prestižních newyorských advokátních kancelářích. Během studia se kromě několika stáží v oboru práva, politologie a mezinárodních vztahů zajímala také o novinařinu, které se již několik let spolu s právem věnuje. Kromě současné pozice v The Wall Street Post pracovala také pro The New York Times i jako zahraniční zpravodaj BBC. Zajímá se o politiku, volební systémy, literaturu i ústavní právo.