Proč se účastnit?

Možná si kladete otázku, proč do té Plzně v září vlastně jezdit a trávit tam svůj drahocenný čas. Nabízíme pár důvodů:

Produktivně využitý čas

Dnešním často skloňovaným problémem je prokrastinace. Prokrastinují všichni a všude. A právě od toho vás zachráníme – konferenčními dny napěchovanými programem i večerní socializací s ostatními účastníky.

Nové užitečné zkušenosti

Jistě se setkáváte denodenně s názory, že abyste uspěli na pracovním trhu, budete potřebovat pracovní zkušenosti. A že je to začarovaný kruh, protože kde ty zkušenosti máte získat, když ne v práci, že? Na ČMAKu! Zdokonalíte se nejen v argumentaci a písemném i ústním projevu, ale také se dozvíte mnoho o diplomacii a mezilidských vztazích – což jsou všeobecně požadované soft skills, které uchazečům většinou schází.

Jedinečná simulace

Simulací Organizace spojených národů, či Evropského parlamentu je celá řada, ale Kongres Spojených států amerických je v Evropě jenom jeden. A proč na tom záleží? Protože na jiných simulacích jsou si jednotliví delegáti většinou hloupě férově rovni a vyčnívají nad sebou jen svou argumentací. Takoví svět ale přeci není. Na ČMAKu, stejně jako v reálném Kongresu (a v životě), nemají všichni stejné postavení a pravomoce. A tak v našem modelu kromě řadových poslanců a senátorů potkáte i lídry politických stran, novináře, všudypřítomné lobbisty, či dokonce prezidenty.

Plzeň

Jistě, Plzeň může být jen necelých sto kilometrů západně od Prahy a necelých čtyři sta od Ostravy, ale západ to prostě je. Ostatně, osvobodili ji Američané. A aby toho nebylo málo, tak Plzeň byla pro rok 2015 zvolena hlavním městem kultury celé Evropy.

Existuje v České republice příhodnější místo pro konání Českého modelu amerického kongresu než Plzeň? Toto malebné a sympatické město již několikrát prokázalo, že je tou nejlepší volbou. A uvažte sami, co víc si přát? Reprezentační prostory plzeňské radnice, světový pivovar, mnoho krásných restaurací a jiných podniků pro kuloární jednání a samozřejmě dosud přítomná atmosféra osvobození z roku 1945. Genius loci pro ČMAK jako stvořený!

Plzeň se během konání zasedání promění na skoro týden v unikátní platformu spojující mladé progresivní lidi se zájmy o mezinárodní vztahy a politiku formou vzdělávacího projektu a pochopitelně i neformálními setkáními v tomto nádherném městě. Zažijte ČMAK a zažijte ho v Plzni!

Aktualizováno: 04.05.2020