Novináři

Hlídací psi demokracie. I tak se třeba přezdívá zkušeným žurnalistům, kteří se bijí za zájmy veřejnosti a společnosti jak celku. Úkoly jsou zřejmé – pravdivě a úplně informovat veřejnost o veškerém dění na půdě Kongresu Spojených států amerických, zjišťovat, nakolik volení zástupci skutečně naplňují sliby, s nimiž u občanů uspěli ve svých volebních okrscích, a zdali náhodou nepodléhají různým vnějším tlakům.

Novináři na Českém modelu amerického kongresu si mohou zvolit, zda budou tuto úlohu naplňovat prostřednictvím pravidelných televizních reportáží TV ČMAK, do kterých vytváří své komentáře, ankety, rozhovory, či jako zástupci klasického psaného média.

Letošní zasedání Kongresu budou totiž kromě televize zpravodajsky pokrývat i dva deníky – konzervativnější The Wall Street Post a liberální Los Angeles Journal. Jejich redaktoři budou politické dění v obou parlamentních komorách glosovat tónem, na nějž jsou jejich čtenáři zvyklí.

Neznamená to však, že by jeden z deníků autometicky stranil demokratickým politikům a druhý republikánům! Nejdůležitější hodnotou každého novináře je zásadně svoboda a nezávislost.

The Wall Street Post Los Angeles Journal

Aktualizováno: 15.04.2018