Novináři

Hlídací psi demokracie. I tak se třeba přezdívá zkušeným žurnalistům, kteří se bijí za zájmy veřejnosti a společnosti jako celku. Úkoly jsou zřejmé – pravdivě a úplně informovat veřejnost o veškerém dění na půdě Kongresu Spojených států amerických, zjišťovat, nakolik volení zástupci skutečně naplňují sliby, s nimiž u občanů uspěli ve svých volebních okrscích, a zdali náhodou nepodléhají různým vnějším tlakům.

Stejně jako v reálných USA jsou média polarizovaná. Proto si novináři na Českém modelu amerického kongresu mohou zvolit, zda budou tuto úlohu naplňovat prostřednictvím pravidelných televizních reportáží FOX NEWS (Pravda zprava) či CNN (Levý hrot).

CNN – Levý Hrot

Jste v srdci demokraté a chcete se naučit novinářskou práci ve velmi živém a zajímavém prostředí, kde se tok informací nikdy nezastaví? Tak to patříte do CNN! Každý den budete sledovat dění v Kongresu a podávat vašim divákům vyvážené zpravodajství v pořadu Levý Hrot, který bude vycházet každý večer. Máte na to vzít do ruky kameru a ponořit se do hlubin tajemství, která v Kongresu číhají na každém rohu? 

FoxNews – Pravda zprava 

Hájíte rádi tradiční hodnoty, na kterých už po staletí stojí Amerika a nemůžete se dívat na to, jak mainstreamová média lžou americkým občanům? Vemte věci do svých rukou a každý večer ukažte divákům, kde se skrývá pravda. V pořadu Pravda zprava budete klást otázky, k jejichž položení nikdo jiný nemá odvahu. Ta nejdůležitější otázka tedy je, jestli si na to troufnete.

Aktualizováno: 23.04.2022