Účastnický servis

Nejste z Plzně a přemýšlíte, kde budete bydlet, stravovat se a kolik lístků na MHD budete potřebovat? Právě pro vás je tu možnost objednání účastnického servisu.
Servis je účastníkům dotován z našeho rozpočtu a cena za téměř týdenní pobyt v Plzni je taková, že si ji může dovolit skutečně každý.

Jak servis objednat?

Servis se oproti minulým ročníkům bude objednávat až po ukončení registrací. Objednání servisu bude zpřístupněno pouze těm účastníkům, kterým byla na základě hodnocení přidělena role a s jejich účastí na ČMAKu v Plzni se tak počítá.
Objednání servisu bude stejně jako registrace probíhat přes nový systém ČMAKapp.
Doobjednání servisu bude možno do 30. června 2022.

Ubytování

Ať už s nočními projížďkami, nebo bez nich, mezi namáhavými jednacími dny bývá potřeba odpočinku naléhavější, než je obvyklé. Plzeňské koleje Univerzity Karlovy Bolevecká a Heyrovského navíc nabízejí nejen pohodlnou postel, klidné zázemí a sprchu i toalety na pokoji, nýbrž i nutnou pomůcku každého poslance či senátorky (o novinářích ani nemluvě): Rychlé, jisté a bezpečné připojení k internetu. Příprava na jednání tedy nikdy nebyla snazší. Na obou kolejích je dostupná Wi-Fi Eduroam (vysokoškoláci jistě znají) a ostatním přístup k internetu za symbolickou cenu zřídí na vrátnici kolejí (v případě zájmu o placený internet nás kontaktujte v Plzni nebo na emailu).

Pět nocí klidného, hlubokého, avšak osvěžujícího spánku vás při využití našich zvýhodněných podmínek vyjde na prostých 750 Kč. A pokud vás týden v kultivovaném, politicky uhlazeném prostředí uchvátí natolik, že si jej budete chtít prodloužit ještě o (námi vřele doporučovanou) účast na afterparty, nic snazšího než přikoupení další noci za 150 Kč snad ani neexistuje.

V případě, že budete kongres opouštět dříve nebo přijedete později, dejte nám vědět. Počet nocí na koleji vám přizpůsobíme na míru.

Balíček 5 nocí na kolejích UK: 750 Kč
Noc navíc (doporučujeme): 150 Kč


Kolej Heyrovského Kolej Bolevecká
Všechny položky účastnického servisu doporučujeme zkombinovat – věřte, že se vám v noci na kolej nebude chtít pěšky.
Individua přespávající v tramvajích naopak řidiči vykazují pod širé nebe.

(vlevo kolej Heyrovského, vpravo kolej Bolevecká)


Stravování

Každý den v Kongresu je náročný. Aby bylo jednání co nejživější a nejplodnější, vašim mozkovým i chuťovým buňkám jistě udělá radost přestávka na oběd. Od pondělí do pátku budete letos opět vítáni v restauracích rozesetých po starobylém centru Plzně. Pokud si říkáte, že takový přepych snad ani nepotřebujete, pozor! Hledání konsenzu nad dobrým jídlem k projektu neodmyslitelně patří. V odlehčené atmosféře se dá mnohokrát vyjednat více, než v majestátních a důstojných jednacích prostorách. Stravovací balíček nabízíme za pouhých 350 Kč.
Během jednání vám sekretariát kongresu zajistí pitný režim ve formě balené vody.

Balíček 5 obědů: 350 Kč


Doprava po Plzni

Šestidenní jízdenka, vztahující se na městskou dopravu po celé Plzni, za pouhých 100 Kč? To není vtip, ale výsledek plodné spolupráce mezi organizačním týmem a Plzeňskými městskými dopravními podniky. Pokud snad zatoužíte ve tři ráno procestovat Plzeň křížem krážem, nyní už vám ve vašem úmyslu nebude nic moci zabránit.

Jízdenka MHD (od neděle do pátku): 100 Kč

Plzeňská tramvaj

A jak se vůbec dostanu do Plzně?

Pokud nepocházíte ze západních Čech, možná si lámete hlavu, jak se do centra politického dění (alespoň na týden) dostat. Už nemusíte. Hromadný odjezd z Prahy je již každoroční tradicí, při které si můžete vytvářet první kontakty a setkat se se svými spolustraníky, stejně jako s oponenty – což se samozřejmě nevylučuje.


A co dál?

Nyní tedy již nezbývá než dodat: Vzhůru na ČMAK! Pokud k tomuto osudovému kroku stále existuje nějaká zábrana, se kterou bychom vám mohli pomoci (například pochybnost či nezodpovězená otázka), neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: registrace@americkykongres.cz.

Jestliže tomu tak není, náš registrační systém vás již čeká s usměvavou tváří a otevřenou náručí.

Aktualizováno: 30.04.2022