Ondřej Kosík

Českého modelu amerického kongresu se účastním letos již počtvrté. Za ta léta jsem se stal senátorem, demokratickým whipem i dočasným předsedou Senátu, letos budu spolupředsedat ve Výboru pro vládní dohled. Také se již třetí rok starám o web ČMAK a jsem členem pořádajícího spolku CSDP.  Studoval jsem politologii na VŠE a ve volném čase mne zastihnete trénujíc na maraton, objevujíc zákoutí londýnské kolejové dopravy  nebo také kutilujíc nějakou další cool záležitost.

Narozen v Denveru, je prvním ateistou, který byl v Minnesotě zvolen do Kongresu. Sloužil v U.S. Army u 4. pěší divize, se kterou se účastnil bojů v Afghánistánu a kde získal Army Commenation Award. Poté díky G.I. Billu studoval na Colorado State University a získal titul MBA v oblasti IT a Governmentu. Po přestěhování do jižní Minnesoty se začal věnovat včelařině, začal sbírat zkušenosti z různých vrstev samosprávy, až se nechal v roce 2012 zvolit do Sněmovny reprezentantů za jižní 1st District se sdílem v Rochesteru.

„Mým snem je silná střední třída, která není donekonečna vysávána nespoutanými bankami a ždímána pouze pro profitující 1% nejbohatších. Jsem příznivcem sociální spravedlnosti, jsem pro moderní a opravdu svobodnou společnost, nesvazovanou monopoly minulých staletí. Mojí kongresovou specializací je zvláště problematika ochrany včel, informační společnosti a bezpečnosti.

Jako bývalý pěšák také plně rozumím problematice ozbrojených sil a podporuji naše odvážné muže a ženy v uniformě. Proto jsem proti další výdajům na nekonečná vojenská dobrodružství na Blízkém Východě a je na čase, aby se Amerika opět postavila zpět na své nohy a začala vyrábět a investovat zde, v naší zemi. Jsem pro rovná lidská práva, plně podporuji zrovnoprávnění našich LGBT spoluobčanů, včetně institutu manželství a nulové diskriminace ve federální, veřejné službě anebo i ve sportu. “

Aktualizováno: 05.09.2015