Doprovodný program

PubQuiz

Čas a místo: pondělí 6. 9. od 19:30, Bílej Medvěd

Pokud byste si po konci pondělního oficiálního programu ČMAK 2021 chtěli procvičit svoje znalosti z různých oblastí, užít si zábavu a seznámit se s ostatními účastníky a organizátory projektu, máte možnost zúčastnit se již druhého ČMAK Pub Quizu!

Můžete se hlásit v týmech i jednotlivě – týmy mohou mít maximálně 6 členů, jednotlivce a menší skupiny pospojujeme do týmů my. Přihlašovat se můžete do naplnění kapacit. Těšíme se na vás!

Chci na PuQuiz!

ČMAK Hunt

Čas a místo: středa 8. 9. v rozmezí 9:00 – 11:00 (možno začít dřív/skončit později), Plzeň

Chceš se dozvědět o americké historii záživnou formou a zároveň poznat Plzeň? ČMAK Hunt je pro tebe správná volba! ČMAK Hunt je týmová hra (pro týmy 3-5 lidí), při které se během jedné až dvou hodin podíváš na významná místa spojená s Amerikou a navíc zapojíš mozkové buňky při řešení záludných hádanek s tematikou americké historie a politiky. Úspěšní řešitelé navíc získají drobnou odměnu. 

Tak na co ještě čekáš?

Chci na ČMAK Hunt!

Simulace Nejvyššího soudu

Čas a místo: středa 8. 9. od 9:00 do 11:45, ÚMO Plzeň 3, Velká zasedačka

Jednou z novinek letošního ročníku je možnost vyzkoušet si fungování i třetí, doposud na ČMAKu chybějící, složky demokracie – moci soudní! V rámci simulovaného soudního jednání se vžijete do role soudce či zástupce jedné ze stran, a vyzkoušíte si celé jednání u samostatného Nejvyššího soudu!

Nejvyšší soud je letos na ČMAKu poprvé a bude řešit spor vysokoškolské studentky a univerzity o pozitivní diskriminaci při přijímacích zkouškách. Je součástí doprovodného programu ve středu ráno, kdy si budete moci odpočinout od jednání a zkusit něco trochu jiného.

Debata zástupců stran

Čas a místo: čtvrtek 9. 9. od 18:30, hotel Central, Velký Eben

Letos bude na ČMAKu probíhat Velká večerní debata (VVD). V debatě budou vystupovat zástupci Demokratů i Republikánů ze Senátu i Sněmovny, a ve vyostřené debatě proberou události uplynulého týdne! Témata debaty budou upřesněna. Debata proběhne ve čtvrtek od 18:30 ve Velkém Ebenu v hotelu Central s velmi doporučenou možností osobní účasti, bude ovšem i vysílána online. Jejími moderátory budou František Tichý a Jakub Vik.

Aktualizováno: 31.08.2021