Redakce deníku: thewallstreetpost@americkykongres.cz

banner

Včerejší vyšetřování etickou komisí republikánských účastníků výboru pro energii a hospodářství, odhalilo že obvinění z korupce bylo křivé. Vyslýchaný republikán Daniel Oborák a zástupce Food and Drug Administration Jiří Pchálek se domnívají, že šlo o demokratické obstrukce. To a mnohem víc naleznete v rozhovoru.

Šokujúca správa pre všetkých voličov. „Senátor Tichý sa objavil ve výboru pre justíciu iba na prípravnú časť, ale na žiadnu z častí, kde by mal možnosť hlasovať už nedorazil. Dôsledkom toho mali demokrati v našom výbore oveľa väčšie slovo, ako mali mať, dokonca mali rovnaký počet senátorov ako republikánska strana, ktorá má v senáte väčšinu.   Číst dále

Zavedení povinných přednášek o náboženství, rovná daň pro všechny či zbraně do učitelských stolků. To všechno zatím projednával výbor pro školství a práci. Jak jednání probíhala a co poslanci očekávají od odpoledního plenárního jednání, které se koná ve čtvrtek, popisuje ministr školství Martin Volf.

Během středečního dopoledního jednání byli senátoři výboru pro energii a hospodářství poctěni návštěvou zvláštní vyšetřovatelky Michaely Tobolové. Z této návštěvy se ovšem někteří těšili více než ostatní. Koho se vyšetřování týkalo? Jednalo se snad o demokratické pikle či pokus o sabotáž? Odpovědi na tyto otázky naleznete v rozhovoru s Michaelou Tobolovou.

Úterní jednání o americko-izraelském strategickém partnerství provázely kontroverze. V dopoledním jednání republikánští senátoři nebyli jednotní. Po obědě ale našli společnou řeč. Lobbista pro Peace Action Jan Chiotellis nařkl senátora a tradicionalistu Šimona Úradníka z korupce. Vyšetřovatelé problém nenašli, naopak začali zkoumat Chiotellisovy pohnutky.

Dosáhl svého cíle, protože senátoři odhlasovali navýšení počtu vojenské techniky v Izraeli. Marek Krejča ze společnosti Boeing ale přiznává, že se jednání výboru pro ozbrojené složky dopoledne nevyvíjelo podle jeho představ. Později se ale na republikány mohl spolehnout.