Redakce deníku: thewallstreetpost@americkykongres.cz

banner

Zavedení povinných přednášek o náboženství, rovná daň pro všechny či zbraně do učitelských stolků. To všechno zatím projednával výbor pro školství a práci. Jak jednání probíhala a co poslanci očekávají od odpoledního plenárního jednání, které se koná ve čtvrtek, popisuje ministr školství Martin Volf.

Během středečního dopoledního jednání byli senátoři výboru pro energii a hospodářství poctěni návštěvou zvláštní vyšetřovatelky Michaely Tobolové. Z této návštěvy se ovšem někteří těšili více než ostatní. Koho se vyšetřování týkalo? Jednalo se snad o demokratické pikle či pokus o sabotáž? Odpovědi na tyto otázky naleznete v rozhovoru s Michaelou Tobolovou.

Úterní jednání o americko-izraelském strategickém partnerství provázely kontroverze. V dopoledním jednání republikánští senátoři nebyli jednotní. Po obědě ale našli společnou řeč. Lobbista pro Peace Action Jan Chiotellis nařkl senátora a tradicionalistu Šimona Úradníka z korupce. Vyšetřovatelé problém nenašli, naopak začali zkoumat Chiotellisovy pohnutky.

Dosáhl svého cíle, protože senátoři odhlasovali navýšení počtu vojenské techniky v Izraeli. Marek Krejča ze společnosti Boeing ale přiznává, že se jednání výboru pro ozbrojené složky dopoledne nevyvíjelo podle jeho představ. Později se ale na republikány mohl spolehnout.

Senátoři výboru pro ozbrojené složky v úterý po poledni odhlasovali zapracování projektu neprůstřelných jarmulek pro izraelské ozbrojené složky, který vzešel z hlavy republikána Hrachya Gyulzadyana, do návrhu zákona o americko-izraelské strategické spolupráci. Exkluzivně přinášíme rozhovor s autorem projektu.

Jak už The Wall Street Post informoval, v pondělí proběhly volby do dohodovacího výboru, který zasedne ve čtvrtek. Demokratického osla budou reprezentovat Malina a Tamchyna, republikánského slona Blecha, Gyulzadyan a Doležal. Za demokratickou stranu kandidoval také Roman Šafář, který však získal pouze čtyři hlasy. Stejně neuspěl ani Daniel Karol. Ve volbách jednoznačně zazářil Lukáš Tamchyna,   Číst dále

Něco takového jsme na půdě plzeňského Kongresu zatím nezažili. Tři kongresmani Demokratické strany se spojili a kandidují do voleb v jednom společném bloku, pod mediální zkratkou W4W. Takové spojenectví by samozřejmě bylo pochopitelné u kandidátů jedné frakce. Podezření ale vyvolává informace, že něco (nebo někdo) pojí kandidáty hned tří různých frakcí. The Wall Street Post   Číst dále

Marek Koten, nově zvolený senátní whip, bývalý mariňák a hrdý republikán. Jaké bylo jeho dětství? Jak prožíval své roky v armádě? A co vzkazuje svým spolustraníkům do dalších bojů s Demokraty? To a další novinky se dozvíte v rozhovoru pro The Wall Street Post.