Redakce deníku: losangelesjournal@americkykongres.cz

V odpoledních hodinách na jednání výboru pro zahraniční vztahy ohledně vztahů Ameriky s Kubou se stal podivný jev. Se slovy: „všichny republikáni bez výjimky poprosím, aby šli se mnou!” si zvláštní vyšetřovatel Konstantin Sulimenko vytáhl všechny ze strany republikánů ze sálu.

V úterý dopoledne proběhly volby stranických whipů, dohodovacího výboru a výboru pro jednací řád. Slyšeli jsme velmi výrazné a zajímavé projevy kandidátů z obou stran a s jedním z nich jsme si popovídali před vyhlášením voleb. Jan Procházka, nyní člen sněmovního výboru pro jednací řád, má na starost výbor pro energii a hospodářství..

Oblasti postižené hurikánem mají zůstat bez humanitární pomoci vlády. „Nikdo nemá právo tam posílat jakoukoliv pomoc,“ prohlásil Jiří Makovský, lobbista za The American Christian Lobbyists Association. Hurikány mají být Božím trestem za “feministické homolobby”, člověk proto nemá právo jakkoli zasahovat.

Demokraté jsou jednotní. Sjednotil je Vojtěch Vašák z Floridy. Na rozdíl od demokratů si zvládli již od počátku hlasování vybrat jediného kandidáta, který si tak mohl být jistý svým zvolením. Ve svém plamenném projevu například uvedl, že je třeba „budovat mosty, ne zdi“ a vyzdvihl tím důležitost spolupráce celé demokratické strany. Vojtěch Vašák povede stranu   Číst dále

V kabinetu prezidentky Kulichové má na starost agendu zahraničních vztahů. „Mým cílem je jasně, zřetelně a co nejlépe formulovat naši zahraniční politiku, kterou prezidentka formulovala ve svých projevech,“ říká Kosík o své agendě. Další rozhovor Vládního poločasu přináší redakce Los Angeles Journal níže.