Historická simulace

Součástí letošního programu ČMAK je i volné středeční dopoledne pro nabrání sil do dalších jednání. Pokud však věříte, že volno potřebovat nebudete, můžete se od 9:00 zúčastnit doprovodného programu v podobě historické simulace!

A o čem že budete jednat?

Píše se rok 1861 a Abraham Lincoln je poprvé zvolen prezidentem Spojených států. Avšak situace ani jemu, ani členům jeho kabinetu nepřeje. Jižní státy stále hlasitěji odmítají politické uspořádání. Budoucnost jednotné země visí na vlásku.

Na ČMAKu 2020 (nebo přesněji ČMAKu 1861) bude třináctičlenný kabinet Abrahama Lincolna tvořený ministry a generály vést Spojené státy přes nejsložitější období historie této země. Osud války a budoucnost země záleží na vašich rozhodnutích. Zruší Spojené státy otroctví nebo zůstanou otrokářské? Vyhraje Unie válku, nebo se Konfederace odtrhne? Udržíte Velkou Británii mimo konflikt nebo budete čelit i červenokabátníkům? Vyhraje Unie u Gettysburgu nebo se tato bitva ani neuskuteční? A dokážete Lincolnovi zajistit obhajobu mandátu?

To je jen část z otázek, kterým se budou účastníci věnovat. Čekají na vás domácí i zahraniční problémy, přičemž nesmíte zanedbat ani veřejné mínění nebo vojenský postup. Každý účastník bude zastupovat reálnou předlohu s odlišnými názory na válku, otroctví, prezidenta nebo na ostatní účastníky.

Zachraňte Spojené státy roku 1861, abyste se vrátili do Spojených států roku 2020!

Pokud máte o účast na historické simulaci zájem, vyplňte prosím tento formulář, a to nejpozději do 31. srpna. Součástí přihlášky je i esej na téma „Jaké byly důvody výhry Severu v Americké občanské válce?“ v délce 200-400 slov. Na jejím základě bude vybráno 13 účastníků. 

Vezměte prosím na vědomí, že akce je neslučitelná s dalším středečním doprovodným programem (tedy zejména konferencí guvernérů a návštěvou Muzea generála Pattona). Lze se hlásit zároveň na historickou simulaci i konferenci guvernérů, budete však přijati pouze na jednu z těchto simulací.

Aktualizováno: 19.08.2020